دکوراسیون

دکوراسیون داخلی به سبک بوهمین

دکوراسیون داخلی به سبک بوهمین (بوهمیانی) یا به اصطلاح عامیانه بوهو، روشی از طراحی داخلی است که به به معنای واقعی، زندگی در آن جریان دارد و هرگوشه از خانه ای که به سبک بوهو دیزاین شده است سرشارازانرژی و سرزندگیست. شرکت هپیپر در این مقاله قصد دارد سبک طراحی داخلی بوهمین را برای شما شرح دهد.

راهنمای مطالعه
• تاریخچه ی سبک بوهمین
• خصوصیات سبک بوهمین در دکوراسیون داخلی
• رنگ ها در دکوراسیون داخلی بوهمین
• مبلمان طراحی داخلی بوهمین
• تزئینات درچیدمان طراحی داخلی بوهمین (اکسسوار، آینه ها، گل و گیاه، قالیچه و پارچه ها)
• جمع بندی کلی دکوراسیون داخلی بوهمین

طبق روال همیشگی، شرکت هپیپر برای سهولت در یادگیری ویژگی های طراحی داخلی بوهمین ویدئویی برایتان آماده کرده است که چکیده ای ازویژگی های این سبک دیزاین داخلی است. به تماشا بنشینید.

طراحی داخلی منزل به سبک بوهو مناسب افرادی است که دوستدار سرزندگی و تنوع و البته حضور فرهنگ و اصالت در منزلشان هستند. در ادامه با ما همراهی کنید.

طبق معمول همیشه ما در شناخت سبک های دکوراسیون داخلی با بررسی، معنای نام و تاریخچه ی سبک طراحی داخلی بوهمین آشنا می شویم.

دکوراسیون داخلی بوهمین

تاریخچه ی سبک بوهمین

سبک دکوراسیون داخلی بوهمین روشی جدید در طراحی داخلی است که طرفداران زیادی دارد. بوهمین (bohemian) یک لغت فرانسوی به معنای کولی واراست.

بوهمیان افراد ساکن در بوهمیا، منطقه ای در جمهوری چک هستند که در قرن بیستم در آن منطقه زندگی میکردند. برای نخستین بار در قرن 19 در ادبیات انگلیسی کولی وار در این معنا برای توصیف زندگی غیر متعارف هنرمندان، نویسندگان، موسیقی سازها در اروپا استفاده شد. واژه ی بوهمی در همان زمان در فرانسه ظاهرشد که به هنرمندان و نویسندگانی گفته شد که در نواحی ارزان قیمت شهرها و محله ی کولی ها گرد هم آمده بودند. اما اشتباه نکنید! سبک بوهو به معنای کولی وار زیستن نیست بلکه الهام گرفته ازسبک معیشت انسان های بی پروا و هنرمندی است که به صورت غیرمتعارف و خارج از چهارچوب کلیشه ی جامعه اما با احترام به اصول خود می زیسته اند. در واقع این سبک طراحی داخلی، افراد را به ساده زیستی وصرفه جویی دعوت می کند.

 

همچنین بخوانید : دکوراسیون داخلی مینیمال

 

با این تفاسیرمیتوان گفت سبک دکوراسیون داخلی بوهو مناسب افرادی است که روحیه ی هنری و ریسک پذیری دارند، عاشق رنگ و نقش و نگاراند و به دنبال راحتی ذاتی و سرزندگی هستند.

دکوراسیون داخلی بوهمین

خصوصیات سبک بوهمین در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی به سبک بوهمین (بوهو) از قوانین نانوشته پیروی میکند!

درطراحی داخلی بوهو برای انتخاب هر رنگ و اکسسواری دستتان باز است. بطورکلی می توان گفت شما می توانید در چیدمان منزلتان به سبک بوهو تماما سلیقه ی خود را اعمال کنید.

انتخاب رنگ و تزئینات نشان دهنده ی میزان بی پروایی شما است، پس اگر دوست ندارید از قوانین خاصی برای دکوراسیون خانه ی خود پیروی کنید بهترین انتخاب سبک طراحی بوهمین است.

این سبک نمایان گر یک زندگی پررمز و راز و متنوع است. معماران درطراحی به سبک بوهو اغلب سعی دارند با اعمال سلیقه ی خود و مهارت در ترکیب هنرمندانه ی رنگ ها، طراحی های زاده شده در ذهن خلاق خودشان که برخواسته از هنر معماری ایشان است را عینیت ببخشند.

بطورکلی هرگوشه از طراحی بوهمین تازگی و طراوت خلاقیتی نو را القا می کند.

بارزترین ویژگی این سبک طراحی داخلی ترکیب ادغام ساختار، رنگ و طرح ذهنی است. اما ترکیب این سه عنصر بستگی به موقعیت جغرافیایی، فرهنگ و سلیقه ی طراح دارد. به گونه ای که هربار با هر طراحی شگفت زده می شوید!

دکوراسیون داخلی بوهمین

رنگ ها در دکوراسیون داخلی بوهمین

دردکوراسیون داخلی بوهمین از رنگ های تند و شاد نترسید. در این سبک دیزاین داخلی ترکیب رنگ ها نشان دهنده ی سلیقه و روحیات درونی خودتان است.

رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بوهو فرح بخش هستند، اگر در طراحی های بوهو دقت کنید متوجه می شوید که رنگ های سرد در این طراحی جایی ندارند و عموما از رنگ های گرم، شفاف و درخشان استفاده می شود.

 

بیشتر بخوانید : دکوراسیون داخلی مدرن

 

رنگ های آبی، طلایی، بنفش، خردلی، آجری، قهوه ای از جمله رنگ های پرکاربرد در طراحی داخلی بوهمین است.

دکوراسیون داخلی بوهمین

مبلمان دکوراسیون داخلی بوهمین

همانطور که گفتیم دکوراسیون داخلی بوهمین از قانون مشخصی پیروی نمیکند، همین موضوع باعث گمراهی عده ای در انتخاب مبلمان در این سبک دیزاین داخلی می شود.

اکثر افراد عملا نمی دانند که کدام مبلمان را برای منزل خود انتخاب کنند. خبر خوب این است که شما برای انتخاب مبلمان منزلتان بی نهایت انتخاب دارید! هیچ محدودیتی در انتخاب مبلمان و حتی تزئینات در این سبک وجود ندارد لذا انتخاب مبلمان به عهده ی خودتان است.

طرح های شاد وهمچنین ترکیب رنگ های روشن و درخشان تاثیر زیادی درانتخاب هرچه صحیح تر مبلتان دارد.

اما اگرانتخاب در میان این همه تنوع برایتان سخت است ما مبلمان ویکتوریایی را به شما پیشنهاد می دهیم، انتخاب جذابی خواهد شد.

ممکن است محدودیت هایی در انتخاب برایتان وجود داشته باشد، یا مبل ساده ی راحتی یا استیل با رنگ خنثی را برای منزلتان ترجیح دهید که در این صورت می توانید با استفاده از کوسن ها یا روکش های رنگی سبک طراحی داخلی بوهو را به درستی اجرا کنید.

البته در سبک طراحی بوهویی مبلمان هرچه ارتفاع کمتری داشته باشد و به زمین نزدیک تر باشد بهتر است. اگر فضای مناسبی برای ایجاد یک مکان دنج در خانه دارید با استفاده از یک قالیچه و تعدادی کوسن و پاف که با هم هماهنگی داشته باشند به راحتی میتوانید یک کنج دنج بوهویی بسازید.

حس خوبی که در طراحی داخلی بوهویی است آن است که تک تک اجزاء دارای شخصیت هستند، انگار هر کدام داستانی درگذشته ی خود دارد اما به گونه ای در کنار هم قرارگرفته اند که گویی سالهاس مثل یک خانواده در کنار هم زندگی کرده اند. زیبایی و حس سرزندگی دراین سبک درجریان است.

دکوراسیون داخلی بوهمین

تزئینات در دکوراسیون داخلی بوهمین

طراحی داخلی بوهویی برعکس سبک مینیمالیسم که معتقد بود (کمتر،غنی تراست) برپایه ی ماکسیمالیسم طراحی می شود یعنی: هرچه بیشتر، بهتر!

برای تهیه ی تزئینات در سبک بوهو نیازی به رفتن به مغازه ی لوکس فروشی نیست. شما می توانید هروسیله ی قدیمی که نگه داشتید تا شاید روزی به دردتان بخورد را در طراحی منزلتان استفاده کنید یا حتی میتوانید وسایل دست دوم خریداری کنید، اما حواستان باشد که یک خانه ی بوهو سمساری نیست، هرچیزی باید سر جای خودش قرار بگیرد. تزئینات در سبک بوهمین محدودیت ندارد اما زیاده روی نکنید.

اکسسوری ها در طراحی داخلی بوهو

اکسسوارها در سبک بوهو بصورت لایه لایه هستند که هر لایه داستان منحصر به خودش را دارد. اجزاء در این سبک نمایانگر فرهنگ است. اگر ایده ی سفر به همه جای دنیا را دوست دارید، تزئینات را جوری انتخاب کنید که انگار خانه ی شما کتاب داستان جامعی از شرح فرهنگ های مختلف است و اگر این ایده را نمیپسندید می توانید برای خرید تزئینات به عتیقه فروشی ها مراجعه کنید.

اکسسوری ها در طراحی داخلی بوهو

آیینه ها در دکوراسیون داخلی بوهمین

اگر می خواهید ضمن حفظ سبک بوهمین، خانه ای مدرن طراحی کنید می توانید با استفاده از آینه های بزرگ و وسایلی با رنگ متالیک یک خانه ی بوهویی مدرن داشته باشد.

دکوراسیون داخلی بوهمین

گل و گیاه در سبک طراحی داخلی بوهو

همانطور که پیش تر گفتیم طراحی داخلی بوهویی سرشار از سرزندگی و انرژی است. وجود گیاهان متنوع با توجه به سلیقه ی شما در نوع گل و انتخاب گلدان و همچنین طریقه ی چیدمان گل ها تاثیر بسزایی در بوهویی شدن فضا و خلق فضایی سرشارازانرژی و حیات دارد.

انتخاب گلدان نیز بستگی به سلیقه ی شما دارد، می توانید گل خود را در یک گلدان حصیری ساده و یا یک گلدان پر زرق و برق بکارید. همچنین با استفاده از گلدان آویزهای دیواری و سقفی می توانید در چیدمان گل ها در منزلتان تنوع ایجاد کنید.

دکوراسیون داخلی بوهمین

قالیچه ها و پارچه ها در طراحی داخلی بوهو

فرش ها در دکوراسیون داخلی بوهویی بدون بهره مندی از قوانین خاصی با رنگ ها و طرح های متنوعی بافته شده اند.

همانطور که ذکر شد تزئینات و مبلمان در دکوراسیون بوهو بصورت لایه ای است که این قانون دراستفاده از فرش ها نیز صدق می کند، به صورتیکه با توجه به سلیقه ی افراد گاهی چند فرش را روی هم پهن می کنند.

فرش ها در این طرح یادآور نقش های زادگاهش وهنردست انسان هستند و بخوبی می توانند اصالت را در دیزاین داخلی به جریان بگذارند.

این قانون در پارچه ها نیز صدق می کند. از انتخاب پارچه های تک رنگ، ساده و سفید در چیدمان منزلتان به سبک بوهمین خودداری کنید و درایجاد تنوع و انتخاب رنگ برای پارچه ها بی پروا باشید.

دکوراسیون داخلی بوهمین

جمع بندی کلی ویژگی های دکوراسیون داخلی به سبک بوهمین (بوهو)

 • استفاده از رنگ های شاد، شفاف ومتنوع در همه ی طرح ها
 • هیچ محدودیتی درانتخاب مبلمان و تزئینات ندارد وهمه چیز بستگی به سلیقه ی طراح دارد
 • هروسیله ای که در طراحی بوهمین استفاده می شود، معرف فرهنگ و اصالت مکانی است که در آن ساخته شده است.
 • حس تازگی و طراوت درطراحی داخلی بوهمین از دلایل جذابیت در این سبک چیدمان منزل است.

دکوراسیون داخلی بوهمین

مطالب مرتبط

2 thoughts on “دکوراسیون داخلی به سبک بوهمین

 1. Hakha گفت:

  بسیار عالی، ممنون از ویدئو جذابتون…

  1. علی وکیلی گفت:

   ممنون از نگاه زیبای شما.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *