دکوراسیون

دکوراسیون داخلی ساحلی

دکوراسیون داخلی ساحلی

حال و هوای خوش و آرامش ساحل را به منزلتان بیاورید. دکوراسیون داخلی ساحلی سبکی از طراحی داخلی است که هرروزبرتعداد طرفداران آن اضافه می شود. با انتخاب این روش برای چیدمان منزلتان مدرنتیه و حس تازگی را همزمان با هم تجربه میکنید. برای تجربه ی حس خوب ساحل حتما نیازی نیست به شهر ساحلی سفرکنید شما میتوانید با درمنزلتان همیشه درسفر باشید.

راهنمای مطالعه

طراحی داخلی ساحلی چیست؟
ویژگی های کلی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی
رنگ های مورد استفاده در طراحی داخلی به سبک ساحلی
دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی مدیترانه ای
دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی آمریکایی
دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی مناطق گرمسیری خط استوا

فروشگاه اینترنتی هپیپر برای صرفه جویی در زمان شما همراهان همیشگی ویدئویی برای معرفی کلی این سبک طراحی داخلی تهیه کرده است.در ادامه با ما همراه باشد.

طراحی داخلی ساحلی چیست؟

دکوراسیون داخلی ساحلی سبکی است که حس و حال سواحل را به خانه ی شما می آورد. این شیوه ی طراحی داخلی به سه دسته تقسیم می شود، بطورکلی ویژگی های یکسانی دارند اما در دسته بندی ها هر کدام مشخصه ی منحصربفرد خود را نیز دارد. این دسته بندی ها شامل سبک ساحلی مدیترانه ای، آمریکایی و استوایی است. در دیزاین داخلی به سبک ساحلی از تم های مختلفی برای چیدمان منزتان می توانید استفاده کنید. هرچیزی که یادآور حال وهوای ساحل باشد می تواند منبع الهامی برای طراحیتان شود. برای مثال می توانید از کشتی های تفریحی الگو برداری کنید، دیوارهای چوبی قهوه ای که با المان های یک کشتی طراحی شده است یک ایده ی ایده آل برای این سبک طراحی است که بیشتر مورد پسند جوانان است. یک مزیت این شیوه ی طراحی داخلی این است که امکان تغییر دکور در آن وجود دارد، به این معنا که اگر بعد از مدتی از چیدمان منزلتان خسته شدید به راحتی می توانید با تغییرات جزئی در هرچیزی که امکانش وجود دارد بطور کلی سبک چیدمان خود را تغییر دهید.

دکوراسیون داخلی ساحلی

دکوراسیون داخلی ساحلی

ویژگی های کلی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی را در ساده ترین حالت ممکن با یک دست مبل راحتی و یک میز و فرش می توان اجرا کرد. مبلمان را رو به پنجره بگذارید تا تماشاگر طبیعت باشید و از نور طبیعی بهره ببرید زیرا یکی از مشخصه های بارز این سبک دکوراسیون داخلی روشنایی زیاد و نورسفید در طراحی است. اتاق های ساحلی بسیار ساده هستند. مشخصه ی اصلی اتاق های ساحلی استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ غالب و ترکیب آن با رنگ های جذابی که در ساحل میبینید است به همین دلیل است که نام دیگر این اتاق ها، سفید سفید یا اقیانوس رنگارنگ عاشق است.

برای داشتن دیزاین داخلی به سبک ساحلی، در ساده ترین حالت ممکن فقط کافیست:

دیوارهای خانه را به رنگ سفید درآورده و با مبلمان راحتی و ساده، تورهای سفید و نازک بر روی پنجره ها، زیرپایی های چوبی و پارچه هایی از جنس کتان آنجا را دیزاین کنید. اما این سبک دیزاین داخلی با توجه به اینکه به سه دسته نیز تقسیم شده است، قابلیت ایجاد تنوع در طراحی را نیز دارد و میتوان با توجه به مشخصه هایی که در ادامه ذکر خواهد شد و با استفاده ازذوق و سلیقه ی خودتان انرژی خوب تعطیلات در کنار ساحل را به منزلتان دعوت کنید. ویژگی های دکوراسیون داخلی ساحلی به شرح زیر است:

-کفپوش چوبی

-رنگ های شاد برای تابلو های دیواری یا تزئینات جانبی

-استفاده از آینه ها با قاب های چوبی یا حتی بدون قاب

-استفاده از جلومبلی های ساده و بدون طرح

-استفاده از پرده های توری ساده و روشن (البته می توانید اصلا پرده استفاده نکنید.)

-استفاده از گیاهان آپارتمانی در چیدمان منزل (توجه داشته باشید که گیاهان را در قسمت هایی بکار ببرید که بر روی دیدعموم تاثیر زیادی نداشته باشد.)

-پارچه های کتانی ساده

-حضور پررنگ نور طبیعی

-القای حس خنکی در فضا با استفاده از پنجره های بزرگ و رنگ های سرد

-استفاده از صندلی های حصیری.

 

همچنین بخوانید : دکوراسیون داخلی صنعتی

 

 

دکوراسیون داخلی ساحلی

لازم به ذکر است که در این شیوه ی چیدمان منزل می توان از کم خرج ترین اکسسوارها برای تزئینات استفاده کرد. کاربرد درست و بجا از لوازم حداقلی برای جذابترکردن فضا، بستگی به قدرت تخیل و میزان ذوق و سلیقه ی طراح دارد. بطور مثال برای پرکردن فضاهای خالی در خانه میتوانید از گلدان های کوچک و بزرگ استفاده کنید. مزیت این امرعلاوه بر کم خرج بودن گلدان ها نسبت به لوازم دکوراتیو دیگر، حس مثبت وجود گل در خانه و هوای پاکیزه در اثر وجود گلهاست. البته اگر امکان هزینه ی بیشتر وجود داشته باشد، اکسسوارهای گران قیمت نیز برای این سبک طراحی داخلی وجود دارد.

همچنین در قسمت ورودی خانه، محوطه عاری از هرگونه وسایل و اکسسوارهای اضافی است. فضای ورودی خانه ی ساحلی، با رنگ های خاکستری یا دیگر رنگ های خنثی رنگ آمیزی شده است. درب ورودی در اکثر طراحی های ساحلی شیشه ای است تا نورطبیعی بیشتری وارد خانه شود، در غیر این صورت درب را با کفپوش چوبی ست میکنند.

 

رنگ های مورد استفاده در طراحی داخلی به سبک ساحلی

تمام رنگ های مورد استفاده در طراحی داخلی به سبک ساحلی را در یک ساحل زیبا می توانید ببینید. برای انتخاب ترکیب رنگ برای دکوراسیون داخلی ساحلی فقط کافی است به تصویری از ساحل رجوع کنید. انتخاب رنگ ها و نسبت ترکیب آنها با هم، با الگو برداری از تصویرساحل به راحتی امکان پذیر است. البته که با توجه به ویژگی هایی که در بالا ذکر شد دراین سبک طراحی داخلی، روشنایی زیاد و استفاده از نورسفید یکی از ویژگی های مهم طرح است که این امر موجب شده است که روشن و شفاف ترین رنگ یعنی رنگ سفید به عنوان رنگ غالب طرح مورد استفاده قرار بگیرد.
در کنار رنگ سفید رنگ های زنده و شاد دیگری مانند آبی، صورتی، سبز، نخودی و خاکستری با طیف های مختلف کم رنگ تا پررنگ نیز در این شیوه ی چیدمان منزل به زیبایی خودنمای می کنند.

 

دکوراسیون داخلی ساحلی

دکوراسیون داخلی ساحلی

 

همچنین بخوانید : دکوراسیون داخلی روستیک

 

 

دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی مدیترانه ای

دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی مدیترانه ای، برخاسته از یونان است و با گذشت زمان مورد توجه همه ی کشورها قرار گرفته ست. این شیوه ی چیدمان منزل ازایتالیا و اسپانیا تا شرق دور طرفداران زیادی دارد. تنها سبکی در دکوراسیون ساحلی که به جزئیات می پردازد سبک مدیترانه ای است. برخلاف دکوراسیون ساحلی آمریکایی این سبک به سنت های پیشین بسیار پایبند است و به هیچ عنوان وسایل دکوراتیو مدرن در آن جایی ندارند. صخره های سنگی در سواحل مدیترانه زیبایی خارق العاده و چشم نوازی دارند، الگو برداری از این سواحل دلیل استفاده ی سنگ در این شیوه ی چیدمان منزل است.

از دیگر مشخصه های سبک ساحلی مدیترانه ای در طراحی داخلی می توان به استفاده از رنگ های متضاد سیاه و سفید و همچنین طراحی نورهای موضعی در فضای مورد طراحی و بکاربردن تابلوهای حکاکی شده اشاره کرد.

دکوراسیون داخلی ساحلی

دکوراسیون داخلی ساحلی

دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی آمریکایی

دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی آمریکایی معروف ترین و محبوب ترین شیوه ی طراحی داخلی آمریکای شمالی است. این روش دیزاین داخلی با توجه به ویژگی های مختص به خودش در کنار ویژگی های کلی سبک مدیترانه ای به آرامش و راحتی مشهور است. همانطور که می دانید سادگی، آرامش و آسایش را با خود به همراه می آورد. روش دیزاین داخلی آمریکایی نیز به علت ساده تر بودن نسبت به دو دسته ی دیگراست که به ویژگی ذکر شده معروف شده است. علاوه برمشخصه های کلی سبک ساحلی در این شیوه تمام وسایل درخانه شامل مبل، میز، کف و دیوارها با پارچه های کتانی و ساده پوشانده می شوند. البته این سبک طراحی روز به روز درحال تغییر است و ممکن است با گذرزمان مشخصه هایش دستخوش تغییراتی شود.

دکوراسیون داخلی ساحلی

دکوراسیون داخلی ساحلی

دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی مناطق گرمسیری خط استوا

دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی مناطق گرمسیری خط استوا در جزایرهاوایی و پلی نزی فرانسه طرفداران زیادی دارد. درکنار ویژگی های ذکر شده ی طراحی داخلی ساحلی، در این سبک بهره بردن از آداب و رسوم و فرهنگ بومی درطراحی کاملا مشهود است. مهم ترین دلیل محبوبیت این شیوه ی چیدمان دوری از تجملات و استفاده از لوازم طبیعی در طرح مورد نظر وعناصر استوایی در تزئینات است که این فاکتور های مورد استفاده نمادی از محدوده ی زندگی ساکنین جزایر ذکر شده هستند. با توجه به موقعیت آب و هوایی مرطوب جزایر هاوایی و پلی نزی، در این سبک طراحی فضا به نوعی طراحی می شود که موجب بهسازی فضا شود که این امر با انتخاب رنگ ها، متریال و مبلمان و دکوراتیوهای مناسب بخوبی اجرا می شود.

دکوراسیون داخلی ساحلی

دکوراسیون داخلی ساحلی

درنتیجه طراحی داخلی به سبک ساحلی یک سبک گیرا و پرطرفدار است که اخیرا طرفداران زیادی بخصوص در بین جوانان پیدا کرده است. سادگی و درعین حال بهره بردن از امکانات مدرن موجب می شود که این شیوه ی طراحی برای افرادی که به دنبال راحتی و آرامش هستند و در انتخاب وسایل سختگیری نمیکنند، گزینه ی مناسبی برای چیدمان منزلشان باشد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *