مبلمان

راهنمای خرید مبل راحتی

مبل ملایر

خرید مبل راحتی

همانطور که قبل تر گفته شد مبلمان در دسته بندی های مختلفی طراحی و ساخته می شوند. از انواع دسته بندی مبل ها می توان به مبل سلطنتی (استیل)، مبل کلاسیک (نیمه استیل)، مبل راحتی و مبلمان ال شکل اشاره کرد. همه ی ما به این موضوع آگاهی داریم که امروزه در بازار مبل رقابت زیادی وجود دارد، به همین دلیل مبل یکی از مواردی است که قبل از آنکه به بازار بروید لازم است آگاهی لازم را جهت تشخیص کیفیت مبل از نظر کیفیت متریال بکار رفته، شیوه ی صحیح ساخت آن و قیمت ها داشته باشید تا بتوانید علاوه بر انتخاب زیباترین مبل بر اساس سلیقه و نیازتان از کیفیت و قیمت مناسب آن بر اساس آگاهی کسب شده ی خود مطمئن شوید. فروشگاه اینترنتی هپیپر قصد دارد در این مقاله شما را در خرید بهترین مبلمان راحتی همراهی کند.

 

 

 

 

 

بهترین مبل راحتی کدام مبل است؟

زمانیکه تصمیم به خرید مبل دارید اولین سوالی که برایتان بوجود می آید این است که بطورکلی بهترین مبل راحتی کدام مبل است؟ برای پاسخگویی به این سوال باید از جنبه های مختلف این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم. ابتدا باید بدانید که هدفتان ازداشتن مبل راحتی چیست و دقیقا در چه مکانی می خواهید از آن استفاده کنید؟ در خانه یا محل کار؟ در خانه از مبل راحتیتان در قسمت پذیرایی مهمان ها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد یا جلوی تلویزیون برای استفاده ی مکرر اعضای خانواده؟ میزان بودجه ی شما برای خریداری مبل چقدر می باشد؟ این سوالات و بسیاری سوال دیگر در پاسخ به سوال بهترین مبل راحتی کدام است موثر است.

زمانیکه شما از مبل راحتی می خواهید در محل کارتان استفاده کنید باید این موضوع را در نظر بگیرید که محل کار مکانی رسمی به حساب می آید و نباید از مبل هایی که خیلی اسپرت یا رنگ روشن هستند برای محیط کار استفاده کنید، البته این یک قانون نیست بلکه یک پیشنهاد است و شما می توانید به سلیقه ی خود هر مبلی که متناسب با مکان مورد نظر شماست استفاده کنید.

در اکثر مواقع در قسمتی که تلویزیون قرار دارد رفت و آمد بیشتری صورت میگیرد، پس طبیعی است که وسایل این قسمت از خانه که در اصطلاح معماری به TV room شناخته می شود بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل برای طول عمر بالاتر این وسایل باید از با کیفیت ترین مواد اولیه و ماهرانه ترین روش در ساخت آن ها استفاده شود. هرچه کیفیت ساخت مبل بالاتر باشد علاوه بر جلوه ی زیباتر، دوام بیشتری نیز خواهد داشت. در ادامه به روش ساخت و شناخت مواد مورد استفاده در ساخت مبل راحتی می پردازیم.

 

 

همچنین مطالعه کنید : راهنمای خرید مبل سلطنتی

 

مبل راحتی چگونه ساخته می شود؟

حتما برایتان قابل حدس است که روند ساخت مبل از ابتدا تا انتها به چه صورت انجام می شود. حتی اگر تا به حال به کارگاه های مبل سازی نرفته باشید می توانید حدس بزنید که برای ساخت مبل (مبل سلطنتی- مبل راحتی) اولین قدم ساخت اسکلت آن است. اسکلت مبل که در اصطلاح مبل سازی کلاف مبل نامیده می شود در مبل های مختلف متفاوت است. یعنی در ساخت مبل سلطنتی به ترتیب کیفیت مبل از چوب های راش، گردو، چنار و ممرز استفاده می شود که در مقاله های قبل تر بطور کامل درباره ی کیفیت انواع چوب ها در ساخت مبل سلطنتی صحبت کرده ایم. اما دراین مقاله قصد داریم درباره ی ساخت مبل راحتی صحبت کنیم. برای ساخت مبل راحتی در اکثر مواقع از چوب سفید یا همان چوب جنگلی استفاده می شود. بکاربردن چوب راش یا چوب روس در مبل راحتی به علت گران تر بودن آن ها موجب بالارفتن قیمت مبل میشود که این تفاوت قیمت بسیار چشمگیر می باشد و به لحاظ اقتصادی خرید مبل راحتی که با چوب راش یا روس ساخته شده باشد به صرفه نیست. البته در مبل های راحتی با کیفیت پاسنگی ها ( پایه های مبل) از چوب راش استفاده می شود که توان تحمل بار زیادی دارد و مشخصا دوام زیادی خواهد داشت.

 

خرید مبل راحتی

خرید مبل راحتی

در هنگام خرید مبل راحتی به فوم بکار رفته در ساخت آن توجه کنید

حتما دیده اید که بعضی از مبل های راحتی بعد از مدت زمان کوتاهی که از آن استفاده می شود در قسمت نشیمن، دسته ها و گاها تکیه گاه شکل اولیه ی خود را از دست می دهند و اصطلاحا دفرمه می شوند. این موضوع باعث می شود مبل راحتی شما زیبایی اولیه ی خود را از دست بدهد و کهنه به نظر بیاید. علت دفرمه شدن مبل در مدت زمان کوتاه استفاده از فوم گرم در ساخت آن است، باید توجه داشته باشید که در هنگام خرید مبل حتما از فروشنده اطلاعات کامل درباره ی متریال بکار رفته در ساخت مبل راحتی مورد نظرتان را جویا شوید. در این مورد باید از فروشگاه معتبری مبل بخرید که بتوانید به راحتی به آنها اعتماد کنید زیرا تشخیص متریال بکار رفته در ساخت مبل راحتی بجز پارچه ی آن، امکان پذیر نیست. ملایر به عنوان شهر جهانی مبل و منبت سالهاست که یکی از قطب های اصلی تولید مبل به شمار می آید و طبیعتا پر از تولیدی ها و فروشگاه های معتبر می باشد فروشگاه هپیپر با در اختیار قرار دادن گلچینی از بهترین و با کیفیت ترین مبل های تولید شده در ملایر برای تمام هموطنان عزیز و پشتیبانی مطمئن از خرید تا تحویل کالای مورد نظرتان و حذف واسطه میان تولید کننده ومشتری با قیمتی بسیار مناسب در جهت رفع نیاز هموطنان محترم همواره آماده ی خدمت رسانی می باشد.
در این مرحله از خرید مبل راحتی با کیفیت لازم است که با انواع مواد اولیه ای که در ساخت آن بکار می رود آشنا شوید. درادامه با معرفی این مواد همراه ما باشید.

 

خرید مبل راحتی

خرید مبل راحتی

 

اسفنج مورد استفاده در ساخت مبل راحتی؛

اسفنج همان ابر معمولی است که اکثرا برای همه ی افراد شناخته شده می باشد. اسفنج در ضخامت های مختلف برای اکثر نقاط مبلمان استفاده می شود. برای مثال در قسمت های دسته و تکیه گاه مبل اسفنج های نازک بکار می رود. در قسمت کف مبلمان راحتی در بعضی تولیدی ها از اسفنج 30 کیلویی یا اسفنج یورتان استفاده می شود. منظور از کیلو در اسفنج ها میزان دانسیته یا همان چگالی اسفنج می باشد، که هرچقدر چگالی اسفنج بالاتر باشد طول عمر بیشتری خواهد داشت. اسفنج یورتان هم نوعی از انواع اسفنج است که در حال حاضر جزء برند های معتبر در زمینه ی مبل سازی به حساب می آید.

 

 

همچنین مطالعه کنید : راهنمای خرید مبلمان منزل

 

فوم مورد استفاد در ساخت مبل راحتی؛

فوم از ترکیب واد شیمیایی مخصوصی که با نسبت مشخص ترکیب شده انند و در کوره پخته می شوند ساخته شده است. فوم انواع مختلفی دارد که در صنعت های ساخت مبل وساخت اتومبیل برای صندلی ماشین کاربرد دارد. به دلیل روش های ساخت متنوع دارای کیفیت های مختلفی است. از لحاظ کیفیت نسبت به اسفنج های معمولی طول عمر بیشتری دارد. فوم هایی که در ساخت مبل مورد استفاده قرار می گیرد به نام های فوم گرم و فوم سرد شناخته می شوند که در این بین فوم سرد کیفیت و دوام بیشتری دارد. علت نام گذاری فوم سرد، استفاده از حرارت غیرمستقیم یا دمای کم در مراحل ساخت آن می باشد. دمای کم فرصت بیشتری برای شکل گیری مولکول های ترکیب شیمیایی مواد سازنده ی این فوم ها می دهد، به همین دلیل است که حالت ارتجاعی فوم سرد نسبت به فوم گرم بیشتر بوده و به طور ملموس تری از فوم گرم نرم تر می باشد. معمولا در ساخت مبل های راحتی با کیفیت از فوم سرد استفاده می شود که به دلیل نرم بودن آن راحتی بیشتری دارد و البته طول عمر بیشتری نیز خواهد داشت. ضمن اینکه تولید کنندگانی که در ساخت مبل های راحتی از فوم سرد استفاده میکنند معمولا محصول خود را 18 ماه ضمانت می کنند.

 

فوم گرم در مبل های راحتی؛

و اما فوم گرم چیست؟ علت نامگذاری فوم گرم شیوه ی ساخت آن است که در دمای بالای کوره پخته می شود. ویژگی بارز فوم گرم سفت بودن آن است که البته این خاصیت به مرور زمان ویژگی خود را از دست می دهد و نرم تر می شود اما این به آن معنا نیست که با نرم تر شدن آن راحتی بیشتری به همراه داشته باشد بلکه شکل اولیه ی خود را از دست می دهد، به اصطلاح جا می اندازد و دفرمه میشود.

 

فوم ویژه در مبلمان راحتی؛

فوم ویژه ای که در ساخت مبل راحتی بکار می رود، ویژگی های فوم سرد و گرم را همزمان داراست و از لحاظ نرمی و سفتی بین فوم های سرد و گرم است و در بعضی تولیدی ها از فوم ویژه در ساخت مبل راحتی و انواع مبل های دیگر استفاده می شود.

 

قالب فوم در مبل سازی؛

فوم هایی که در ساخت نشیمن مبل استفاده می شوند بطور کلی دو نوع قالب وجود دارد؛ تخت و عدسی. منظور از قالب فوم تخت آن است که هر دو روی فوم تخت و بصورت صفحه ای صاف هستند و قالب عدسی یک رو تخت و یک رو محدب می باشد.

 

لایکوی مورد استفاده در ساخت مبل راحتی؛

لایکو مورد استفاده در ساخت مبلمان از ورق های نازکی از پنبه و پلی استر تشکیل شده است که برای دسته ها و تکیه گاه و در بعضی موارد در کف مبل راحتی بر روی فوم آن برای طول عمر بیشتر مبل راحتی استفاده می شودو لایکو هم مانند اسفنج بر اساس دانسیته (چگالی) سنجیده می شود که هرچه چگالی آن بیشتر باشد دوام بیشتری هم دارد.

 

یورولکس در ساخت مبل راحتی؛

در حال حاضر یورولکس با کیفیت ترین و با دوام ترین متریال مورد نیاز برای ساخت مبل راحتی و انواع مبل های دیگر می باشد.

 

فوم مورد استفاد در ساخت مبل راحتی

فوم مورد استفاد در ساخت مبل راحتی

 

پارچه و رویه کوبی مبل راحتی

پارچه و رویه کوبی مبل راحتی قسمتی از مبل است که در هنگام خرید مبل علاوه بر آنکه با توجه به سلیقه و میزان بودجه ی مشتری انتخاب می شود بلکه در هنگام سنجش کیفیت مبل راحتی نیز کاملا ملموس و توسط مشتری به راحتی قابل تشخیص است. شاید همه ندانند که پارچه ی مبل سلطنتی با پارچه ی مبل راحتی تفاوت دارد و نمی توان از پارچه ی مبل سلطننتی برای مبل راحتی استفاده کرد، به دلیل بافت ضخیم تری که پارچه های مبل سلطنتی دارند، در ساخت مبل راحتی به خوبی بر روی کار فیکس نمیشوند. از انواع پارچه هایی که برای ساخت مبل راحتی مورد استفاده قرار می گیرند می توان به پارچه های موسکو، صاف و هانزو اشاره کرد. در هر ست مبل راحتی حدودا بین 20 تا 30 متر پارچه بکار می رود. نکته ی دیگری که در انتخاب پارچه باید در نظر داشته باشید این است که پارچه ای انتخاب کنید که تمیز کردن آن راحت باشد. بعضی از مبل های راحتی و حتی مبل های سلطنتی کف ثابت و بعضی از آنها کف دوبل دارند، یعنی کف مبل جدا می شود و میتوان به راحتی پارچه ی آن را مانند ملحفه ی بالشت جدا کرد که این مسئله برای تمیز کردن مبل بسیار راحت و کارآمد است. اما رویه کوبی مبل راحتی مسئله ایست که علاوه بر تاثیر بر دوام مبل بر زیبایی آن تاثیر مستقیم دارد. چگونگی نصب پارچه بر روی کار نیاز به مهارت زیادی دارد. پارچه باید کاملا روی کار فیکس شده باشد ( اصطلاحا روی کار خوابیده باشد)، دوخت آن باید به طوری انجام شود که نخ ها بیرون نزده باشد، هیچ قسمتی از پارچه بیرون زده نباشد و همه ی قسمت ها کاملا دوخته شده باشند و هیچ قسمتی با چسب روی کار فیکس نشده باشد زیرا در مدت بسیار کوتاهی جدا شده و ظاهر مبل را شلخته و زشت می کند.

 

پارچه مبل راحتی

پارچه مبل راحتی

 

هم اکنون با توجه به شناختی که نسبت به مبل راحتی بدست آورده اید آسوده خاطر باشید که با انتخاب فروشگاهی معتبر و متعهد می توانید با مناسب ترین قیمت مبل راحتی، با کیفیت ترین مبل را داشته باشید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *